Segway – Jak to działa? Co to jest?

Brak komentarzy

Jeżdżące urządzenia napędzane silnikiem elektrycznym cieszą się sporą popularnością, zwłaszcza wśród miłośników nowinek technicznych. Podobnie jest w przypadku segway’ów, które na rynku występują w wielu wersjach.
Na rynku występują wa rodzaje Segway’ów klasyczny, który swoją budową przypomina deskorolkę elektryczną, z tą różnicą, iż jest on wyposażony w kierownicę. Do tego jest on wyposażony w dwa sporych rozmiarów koła oraz platformę a której stoi użytkownik. Występuje również miniaturka Segwaya, w tym przypadku jest on pozbawiony drążka oraz kierownicy.

Wewnątrz obudowy jest wbudowany wspomniany już silnik elektryczny, który odpowiada za pracę urządzenia.

Jak sterować Segway’em

Segway posiada Komputer gwarantujący możliwość sterowania pojazdem. Obywa się to poprzez balansowanie ciałem w tył i przód. Jeżeli chcemy ruszyć, przechylamy się w przód, przechylając się w boki kierujemy, a w celu hamowania prostujemy sylwetkę aż do całkowitego zatrzymania.

Wybór odpowiedniego Segway’a

Pojazdy te sprawdzą się znakomicie w zatłoczonych miastach, w galeriach handlowych gdzie spędzamy tam przeważnie wiele godzin oraz na wyprawach rekreacyjnych w parku lub na ścieżkach rowerowych.
Warto podkreślić, że segway występuje w wielu odmianach, które zróżnicowane są przede wszystkim pod kątem najważniejszych parametrów technicznych. To właśnie na nie należy zwrócić szczególną uwagę.

Moc– jest odpowiedzialna między innymi za szybkość rozpędzania się pojazdu, a także za pobór energii. Przed dokonaniem zakupu warto więc znaleźć optymalną wartość, która zapewni możliwie najwygodniejsze użytkowanie
Zasięg – bardzo ważny parametr, który informuje nas, ile będziemy w stanie przejechać na jednym ładowaniu akumulatora. Pod tym względem segway’e są bardzo zróżnicowane.
Maksymalna prędkość – tego typu pojazdy nie należą do najszybszych, jednak nie taka ich rola. Powinny zapewnić komfortowy przejazd w zróżnicowanych warunkach, dlatego też przeważnie osiągają prędkość od 15 do około 25 kilometrów na godzinę.
Maksymalne obciążenie – a więc, jaka może być maksymalna waga użytkownika. Większość pojazdów jest w stanie unieść nawet 130 kilogramów.
Wymiary i waga-Parametry istotne nie tylko ze względu na użytkowanie sprzętu, ale również jego przechowywanie. Warto zwrócić na to uwagę.

Czy warto kupić taki sprzęt?
Z pewnością okaże się przydatny w mieście, gdzie skorzystać możemy z licznych ścieżek rowerowych. Oczywiście modele ze wzmacnianymi kołami poradzą sobie także z innymi nawierzchniami. Jeśli zależy nam na łatwym w obsłudze, wygodnym środku transportu, segway to dobry wybór.


Zostaw odpowiedź