Rozwój Pojazdów Elektrycznych w Polsce

Brak komentarzy

Eko-Mobil - Pojazdy elektryczne

Pojazdy elektryczne stają się coraz bardziej popularne – dzieje się tak za sprawą mniejszych kosztów ich bieżącej eksploatacji, w porównaniu do samochodów z silnikami spalinowymi. Takie właśnie są samochody elektryczne – proste, aczkolwiek – niezwykłe. Prosta idea i proste, choć technologicznie bardzo zaawansowane, rozwiązania sprawiają, że samochód elektryczny to przyszłość indywidualnego transportu.

Czym jest Stacja Ładowania?

Stacja ładowania to urządzenia elektryczne służące do ładowania akumulatorów i innych urządzeń elektrycznych (w tym także pojazdów elektrycznych) zasilanych prądem elektrycznym, wyposażonych w akumulator. Energia elektryczna do stacji dostarczana jest z zewnętrznej sieci energetycznej.

Korzyści:
1. Stacje Ładowania są przyjazne dla Środowiska, co wiąże się z niskim użyciem prądu,
2. Są idealne dla potrzeb prywatnych oraz publicznych,
3. Bezpieczeństwo to podstawa dlatego stacje ładowania posiadają zabezpieczenia nadmiarowoprądowe oraz wyłącznik różnicowoprądowe.

Wygodna i Prosta Podróż

Wygodna i znacznie prostsza podróż autem elektrycznym po kraju jest już możliwa, gdyż występuje w Polsce już 180 punktów stacji ładowania, do 2020 roku ma ich być powyżej 200. Właściciele Hoteli, domów wypoczynkowych oraz Miejsc Kempingowych rozszerzają swoją ofertę, aby dogodzić swoim Klientom.

Stacje Ładowania w domu

Stacje Ładowania można już również zakupić do użytku prywatnego, aby łatwo i wygodnie naładować przez noc swojego elektryka. Wśród stacji wolnego i średniego ładowania wyróżnić należy stojące (wyposażone najczęściej w dwa gniazda ładowania) oraz wiszące (z jednym gniazdem). Oczywiście samochód można ładować bezpośrednio ze zwykłego gniazdka, ale ze względu na bezpieczeństwo oraz szybkość ładowania zaleca się używanie specjalnie do tego przeznaczonych stacji ładowania.

Warto wiedzieć:

Przeciętny pojazd elektryczny o pojemności baterii 40 kWh, ładując się z mocą 11 kW, uzupełni swoją baterię w ok. 4 godziny, co pozwoli mu na przejechanie ok. 250 km.


Zostaw odpowiedź