Hulajnogi Elektryczne dla dzieci

Hulajnoga to dobrze znana od wielu lat zabawka, alternatywa dla roweru, która po latach ponownie wróciła do łask. Jednak wymagającym użytkownikom nie wystarczała już tylko zwykła manualna zabawka, dlatego producenci wpadli na pomysł wyprodukowania czegoś zupełnie nowego: hulajnogi elektrycznej, która szybko podbiła dziecięcy rynek.

Jaka hulajnoga elektryczna jest najlepsza dla dziecka? Na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup hulajnogi elektrycznej, należy pamiętać o kilku cechach, na które warto zwrócić uwagę podczas wybierania produktu:
moc silnika – pojazdy różnią się pod względem mocy silnika. Zależy od niej maksymalna prędkość , a także odległość, jaką można pokonać od pełnego naładowania od wyczerpania akumulatora. Hulajnoga elektryczna 1000w średnio pozwala wyciągnąć prędkość około 25 km/h, zaś hulajnoga elektryczna 2000w nawet do 40 km/h
wielkość – wybierając hulajnogę dla dziecka, należy upewnić się, że jej rozmiar będzie odpowiednio dostosowany do jego wzrostu. Musi ono być w stanie (w przypadku pojazdu z siodełkiem) swobodnie postawić nogi na podłożu, a podczas jazdy musi móc zachować wyprostowaną sylwetkę. Kierownica hulajnogi powinna znajdować się nie wyżej niż na wysokości klatki piersiowej dziecka.
Rozmiar kół – na rynko można spotkać hulajnogi o różnym rozmiarze kół. Duże koła zdecydowanie lepiej radzą sobie na nierównych terenach, jednak poruszanie się na takiej hulajnodze bywa trudniejsze ze względu na większą odległość od podłoża
Siodełko – hulajnogi elektryczne dzielą się na dwa rodzaje: z i bez siodełka. Z siedzeniem jazda jest mniej męcząca i bezpieczniejsza, jednak z takiej hulajnogi zdecydowanie trudniej jest korzystać manualnie i jest nieco cięższa niż hulajnoga bez siodełka

Jak ładować hulajnogę elektryczną?

Hulajnogę elektryczną ładuje się za pomocą dołączonej do zestawu z pojazdem ładowarki. Należy podłączyć ją do gniazdka i pozostawić hulajnogę do całkowitego naładowania zgodnie z zaleceniami instrukcji dołączonej do hulajnogi. Pojazd można ładować w zwykłym domowym gniazdu, nie wymaga specjalnych przejściówek. Należy jednak pamiętać, by ze względów bezpieczeństwa zawsze ładować hulajnogę za pomocą oryginalnej ładowarki przeznaczonej do tego celu.

Jakie akcesoria do hulajnogi warto wybrać?

Kupując hulajnogę elektryczną należy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo. Dlatego też warto kupić dziecku kask oraz ochraniacze na łokcie i kolana, by nie zrobiło sobie krzywdy w przypadku przewrócenia się. Warto również zaopatrzyć się w dodatkowe kółka na wypadek uszkodzenia oryginalnych, to samo tyczy się ścieralnych łożysk. Jeśli hulajnoga nie posiada dzwonka ani klaksonu, dobrze jest zadbać o jego obecność, dzięki temu podczas przejażdżki dziecko i inni uczestnicy ruchu będą bezpieczniejsi.