Elektryczny Wózek Inwalidzki. Dla kogo jest dobry?

Elektryczny Wózek inwalidzki – najważniejsze cechy. Na co zwrócić uwagę, wybierając wózek?

Wózek elektryczny będzie lepszy dla osób, które nie są w stanie samodzielnie poruszać się na wózku ręcznym. Sterowane za pomocą joysticka będą idealnym wyjściem dla osób starszych lub tych, które nie radzą sobie z samodzielnym przemierzaniem nawet niewielkich odległości.

Jeżeli myślimy o nabyciu wózka elektrycznego, warto wziąć pod uwagę…

Moc silnika i możliwości, jakie daje użytkownikowi danego modelu;
sprawność hamulców, oświetlenie, sposób sterowania oraz siedzisko;
czy wózek posiada oznaczenie CE, instrukcję użytkowania w języku polskim oraz czy dystrybutor oferuje serwis w Polsce;
w jaki sposób wyglądała będzie eksploatacja urządzenia (polecane są wózki z akumulatorami z suchym żelem, gdzie użytkowanie przebiega praktycznie bezobsługowo – nie trzeba stosować płynów, a akumulator ładuje się od sześciu do ośmiu godzin).
Bez względu, czy decydujemy się na model ręczny, czy też elektryczny, ważne jest przede wszystkim dopasowanie modelu do stopnia niepełnosprawności, rodzaju schorzenia oraz trybu życia. Warto spojrzeć też na tworzywo, z którego wózek został wykonany, rodzaj boczków, kół oraz hamulców.

Polecamy: Wózek inwalidzki elektryczny Airwheel H3S

 

Refundacja Wózków Inwalidzkich

Zainteresowani uzyskaniem pomocy w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym mogą uzyskać wsparcie ze środków publicznych za pośrednictwem Narodowego Funduszu Zdrowia (na podstawie zlecenia na zaopatrzenie w wyrób medyczny). Zadanie jest realizowane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 grudnia 2013 r. w sprawie wykazu wyrobów medycznych na zlecenie (Dz. U. poz. 1565). Możliwość dofinansowania ze środków NFZ zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym istnieje w ramach pozycji „wózek inwalidzki specjalny ”
Dodatkowe dofinansowanie jest możliwe do uzyskania w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. W tym celu przygotować należy wniosek o dofinansowanie, orzeczenie o niepełnosprawności, kopię zlecenia zaopatrzenia ortopedycznego oraz Fakturę Proforma, ofertę, na którego sprzęt zakup ma być dofinansowany. Gdy wniosek zostanie rozpatrzony przez PCPR – zlecenie będzie gotowe do realizacji.

Napędy Elektryczne do Wózków inwalidzkich

Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, które może ułatwić poruszanie się wózkiem Inwalidzkim osobie niepełnosprawnej. Są to Napędy Elektryczne do Wózków Inwalidzkich.
Przystawka elektryczna to rozwiązanie, które robi furorę u naszych zachodnich sąsiadów. Łatwość obsługi i szybkość przerobienia wózka manualnego na elektryczny wózek inwalidzki daje nam wiele nowych możliwości.

Montaż

Montaż urządzenia jest prosty, aby zamontować należy podjechać wózkiem do napędu, a następnie obejmy zaciskać na konstrukcji wózka. Ostatnim krokiem jest podniesie kierownicy do góry (podniesienie przednich kół swojego wózka).

Wyposażenie Napędu Elektrycznego

  • Mocny Silnik
  • Duże koło z terenowym bieżnikiem
  • Zasięg 30km (prędkość aż 25km/h)
  • Oświetlenie
  • Tarczowe Hamulce
  • Silnik o mocy 350W
  • 3 Biegi oraz śledzenie parametrów
  • Wyjmowany Akumulator
  • Zabezpieczenie Kluczykiem

Napęd Elektryczny będzie świetnym rozwiązaniem dla osób które pokonują dłuższe trasy wózkiem inwalidzkim oraz dla osób którym zależy na większym zasięgu w krótszym czasie.