Co wpływa na jakość Deskorolek elektrycznych

Brak komentarzy

Czy warto kupić najtańszą deskorolkę elektryczną? Skoro wygląda tak samo to czy warto przepłacać? Czym się wyróżnia dobrej jakości deskorolka, czy można to jakoś sprawdzić?
To samo pytanie możemy sobie zadać w momencie zakupu roweru-rower to rower, nie warto przepłacać, ale…


Deskorolka elektryczna pomimo tego, że wydaje się bardzo zaawansowanym technologicznie produktem nie jest skomplikowana. Składa się z deski aluminiowej stanowiącej kręgosłup urządzenia, kół ze wbudowanymi silnikami i ich sterownikami, sensorów i elektroniki odpowiadającej za sterowanie urządzeniem oraz baterii. Oczywiście w zestawie również otrzymujemy ładowarkę do urządzenia, która pomimo lekceważącego podejścia użytkowników jest bardzo ważnym elementem zestawu. Jeśli nasza deskorolka będzie składała się z dobrej jakości elementów będziemy niezwykle zadowoleni z zakupu i będziemy ją mogli użytkować bezpiecznie przez długi czas. Dodatkowo doskonałym uzupełnieniem dobrej jakości produktu jest gwarancja w kraju. W przeciwnym wypadku możemy nie czuć się pewnie przemieszczając się skuterem, jak również może on stanowić zagrożenie podczas użytkowania.

Koła
Są jednym z ważniejszych elementów deskorolki. Integralną częścią kół są wbudowane bezszczotkowe silniki. Moc silników odpowiada za kąt podjazdu, przyspieszenie (zachowanie skutera przy przyspieszaniu), hamowanie, jakość jazdy po nierównościach oraz maksymalną wagę osoby, która może podróżować na deskorolce. Niska jakość silników wpływa bezpośrednio na jakość podróży deskorolką. Niska jakość lub awaria kół objawiają się przez uciekanie deskorolki elektrycznej na boki, brak stabilnego przyspieszenia, nierównomierne hamowanie oraz problemy ze stabilną jazdą na wprost. Elementy te są niezwykle ważne, jeśli chodzi o komfort i bezpieczeństwo poruszania się.

Elektronika
Drugim bardzo ważnym elementem Deskorolki jest elektronika, która odpowiada za jej sterowanie. To dzięki niej i sensorom mamy możliwość kontroli nad nią, przyspieszania oraz hamowania. W przypadku produktów niskiej jakości mogą wystąpić problemy ze sterowaniem, objawiające się podobnie jak w przypadku niskiej jakości kół, tzn. Nasza deskorolka może mieć problemy ze stabilną jazdą. Należy pamiętać, że oba koła są sterowane niezależnie dlatego jakiekolwiek problemy będą się objawiać niestabilnością układu jezdnego.

Bateria
Nie ma bezpośredniego wpływu na jakość poruszania się na skuterze. Akumulator odpowiada za odległość, jaką możemy przejechać na jednym ładowaniu (pojemność) oraz to, pod jaką górkę możemy podjechać (wydajność prądowa). Akumulatory zawierające lit są niebezpieczne, dlatego niezwykle ważne jest, aby bateria była wysokiej jakości (chodzi tu przede wszystkim o jakość użytych składników i jej wykonanie). Niezwykle ważne jest, aby bateria posiadała certyfikat UL zapewniający nas, że jest bezpieczna. Niskiej jakości baterie mogą eksplodować lub się zapalić (ze względu na jej przegrzanie). Taki przypadek może wydarzyć się podczas ładowania (np. jeśli zostawimy ładowanie na noc i akumulator nie odetnie zasilania po pełnym naładowaniu baterii) lub jeśli bateria się przegrzeje podczas dużego obciążenia w trakcie jazdy. Tanie deskorolki elektryczne mogą posiadać niskiej jakości baterie co wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo użytkowania deskorolki! Należy uważać, gdyż bateria może eksplodować, lub zapalić się powodując ogromne zniszczenia.


Zostaw odpowiedź